Richard Kavina z tachovské pobočky se stal TOP makléřem Plzeňského kraje. V práci realitního makléře vidí svobodu a možnost trávit co nejvíce času se svou rodinou, kterou zároveň dokáže slušně zabezpečit. Samotná práce realitního makléře je dle jeho slov o přístupu a nasazení. Jaké byly jeho začátky a co dalšího nám o sobě prozradil?

Za měsíc srpen ses stal TOP makléřem Plzeňského kraje. Jak se ti to povedlo?

Je to neuvěřitelné, ale je to tak (úsměv). V první řadě je to obrovská pocta získat TOP ocenění v tak úspěšném regionu Martiny Stupkové a Michala Mohwalda a ve společnosti tak skvělých makléřů a makléřek. A stejně jako u nich je to vždy o poctivé práci, radosti z práce a skvělém zázemí. U mě osobně především o poctivosti a vztazích s klienty, a to jak na straně kupujících, tak prodávajících. Jsem moc rád, že většina mých obchodů dnes vyplývá z doporučení klientů, kteří se stali mými přáteli a kteří si uvědomují podstatu realitního trhu. Práce makléře je služba, která přináší pohodlný a zároveň bezpečný obchod. Což naprosto vyžaduje dnešní situace v realitách a veřejnost konečně chápe, že dobré realitní kanceláře jsou službou nezbytnou a hlavně odbornou.

Jak ses dostal k práci realitního makléře a jaké byly tvé začátky?

Začal jsem před necelým rokem, kdy jsem reagoval na příspěvek mého přítele a dnes vedoucího naší tachovské pobočky a skvělého makléře Jakuba Belobrada. Po pravdě mě zaujal jeho úspěch a spokojenost. Reality jsem chtěl vždy vyzkoušet a on mi otevřel dveře do světa, který nezná hranic. Společně s Tomášem Hroudou stáli při mně v samotném začátku a ukázali mi ten správný směr. Každý začátek je těžký. Ale když děláte svou práci poctivě, úspěch se brzy dostaví a za podpory výše zmíněných, včetně mé rodiny velmi rychle.

Tachov je mnohem menší město než třeba Plzeň. Je výhoda nebo nevýhoda pracovat na takovémto místě?

Myslím, že místo a velikost města nerozhoduje. Vždy je to o tom, jak vás vidí okolí a současně jaký jste makléř. Vaše zkušenosti a přístup vám mohou otevřít každé dveře, čehož jsme ve svém okolí s mým kolegou Jindrou Mottlem důkazem. A za to si ho velmi vážím. Krom toho v této profesi můžete působit, kdekoliv vás napadne. Takže jak velký jste makléř, tak malá je vám Česká Republika (smích).

Co pro tebe představuje profese realitního makléře?

Absolutní volnost, práce na vysoké úrovni a samozřejmě neomezené možnosti. Mám krásnou rodinu a dva úžasné syny. Vždy s nimi trávím maximum času a to je díky mému zaměstnání možné. Nejen, že s nimi mohu trávit čas, ale že je mohu i velice dobře zabezpečit. A to je pro muže velmi zásadní věc. Takže hlavně svobodu.

Jaké máš plány, ambice a motivaci do budoucna? Kde se vidíš za 5 let?

Ty nejvyšší samozřejmě (úsměv). Pevně věřím, že stále v realitách a u M&M Reality. Je neuvěřitelné, jaké zázemí nám makléřum firma poskytuje a kam směřuje. Je to samozřejmě velmi motivující a hlavně klidné prostředí plné odborníků a profesionálů. Včetně Martiny Stupkové, naší ředitelky, a Tomáše Hroudy, oblastního manažera. Jejichž vize a způsob práce jsou pro nás nepostradatelné, to vše pod taktovkou regionálního ředitele pana Mohwalda a obchodního ředitele pana Zámečníka. To je pro mě motivace. A ta největší? Zajisté spokojená rodina a mé děti, které jsou na mě pyšné.

Pracuješ raději v týmu nebo sólo? Proč?

Nikdy není jednoduché pracovat v týmu. Ale ten náš je výjimečný. Děkuji za něj a za své kolegy v celém regionu, včetně kolegů z M&M Finance, smluvního a právního oddělení, expertů na sociální sítě, úžasných asistentek atd. To my všichni tvoříme tu profesionální a komplexní službu našim klientům, díky které se stáváme nepostradatelným partnerem (službou) v prodeji a koupi nemovitostí. Takže v týmu. Sólisté v tomto oboru nemají šanci.

Je něco, co bys chtěl sdělit například začínajícím makléřům nebo těm, kteří o práci makléře uvažují?

Ano. Jestli ve skrytu duše uvažujete o této profesi, už včera bylo pozdě. Jděte do toho, není se čeho bát. Vaši budoucí kolegové a přátelé vám pomohou a hlavně je to velmi jednoduché. Jestli jste článek dočetli až sem (úsměv), tak to nejdůležitějši jsem již zmínil výše. Získáte svobodu, neomezené finanční možnosti, respekt okolí a ve finále to nejlepší, skvělé přátele. Napište komukoliv z nás, a pak už to půjde samo.

A těm, co začínají, přeji mnoho úspěchů. Věřte, že poctivou prací, prezentací a přístupem mnohé ovlivníte. Těším se, až vás při nějaké příležitosti poznám a věřím, že příští článek budu číst o vás. Jestli je to vše, tak já půjdu, musím pracovat (úsměv). Závěrem velké díky, kamarádi a kolegové. Zvláště pak mé přítelkyni (která také začíná v našem týmu) a našim klukům.